Použití motorgenerátorů

Motorgenerátory se používají v oblastech, kde je potřeba zajistit nepřetržité napájení elektrickou energií i při výpadku sítě. Instalují se ve zdravotnických zařízeních, nákupních centrech, bankách či výrobních halách, tedy všude tam, kde by mohl mít výpadek energie negativní dopad na lidské zdraví, bezpečnost, či by mohl způsobit materiální škody.

Princip činnosti motorgenerátorů

Motorgenerátor pracuje na principu přeměny kinetické energie na energii elektrickou. Spalovací motor vytváří točivý moment, alternátor pak točivý moment přemění na elektrickou energii. Motorgenerátory se osazují motory schopnými spalovat naftu, benzín, zemní plyn či bioplyn. Doba nepřetržitého chodu zařízení je závislá na velikosti palivové nádrže, pro prodloužení doby chodu může být motorgenerátor vybaven externí nádrží s automatickým přečerpáváním paliva.

Provedení motorgenerátorů

Z hlediska volby umístění a požadavků na odhlučnění lze motorgenerátory rozdělit do několika kategorií.

  • Nekryté provedení bez odhlučnění - určené pro instalaci ve strojovně
  • Provedení s kapotáží, odhlučněné – určené pro instalaci ve strojovně či venkovním prostoru za specifických podmínek
  • Provedení v kontejneru, určené pro venkovní instalaci

Instalace motorgenerátorů firmou EGJ

EGJ, spol. s r. o. zajišťuje kompletní dodávku motorgenerátoru, instalaci a osazení vhodným řídicím systémem. Dále zajistíme záruční a pozáruční servis.

Pro elektrocentrály malých výkonů dodáváme především výrobky firem Europower a Lombardini, pro větší výkony instalujeme motorgenerátory firmy Iveco Motors.